Podróże Wyprawy Europa Austria


Wyprawy:

Weigetschlag - Bad Leonfelden - Zwettl an der Rodl – Hellmonsödt - Linz
Kraj: Austria Autor: mirka Dodano: 12.01.2013
Bernsteinstrasse Österreich, eskapada dawną drogą handlu bursztynem, z terenu Czech na teren Austrii.
 
Grossglockner 2:1 Relacja z wyprawy
Kraj: Austria Autor: Wiktor Rozmus Dodano: 30.06.2011
Grossglockner (3798 m n.p.m) to szczyt położony w paśmie górskim Wysokich Taurów. Góra wznosi się na wysokość 3798m n.p.m. co czyni ją najwyższym szczytem Austrii (od I wojny światowej) i tym samym umieszcza wzniesienie na liście Korony Europy. Dosłowne tłumaczenie nazwy oznacza wielki dzwon, choć szczyt swoim charakterystycznym kształtem bardziej przypomina piramidę. Składają się na niego dwa wierzchołki: właściwy Grossglockner oraz niższy Kleinglockner (3770m n.p.m. – o 28m niższy od Grosa). Choć położone są bardzo blisko siebie i dziś nikt nie zdobywa tylko niższego wierzchołka, to jednak dzielą różną historię i datę pierwszego zdobycia.
Wyjazd nie był szybką spontaniczną wyprawą na telefon, ale długo planowaną akcją. Dwóch Krzysztofów i Rafałów, Piotrek, Przemek, Grzesiek, trzy Kaśki, dwaj Wiktorzy, Anna – to wszyscy uczestnicy wyjazdu. Na dwie próby ataku, powiodła się druga. Pierwszą akcję zmuszeni byliśmy przerwać ze względu na …trudno powiedzieć na co, trudne warunki? W zasadzie nie wiedzieliśmy gdzie iść. Niestety taka sama pogoda powtórzyła się następnego dnia. Widoczność spadła do 20m ale mimo to jedna z ekip dotarła na szczyt.
 
Podróż życia
Kraj: Austria Autor: dzaponiec Dodano: 29.05.2011
Austrie poznałem przy okazji odbywania praktyk. Więcej w relacji z podróży.
 
Cesarski Wiedeń
Kraj: Austria Autor: Katarzyna Walczak Dodano: 19.05.2011
Ponieważ jest tak blisko naszej granicy; elegancki, pełen stylu choć niestety także kosztowny kusi i zachęca,aby go odwiedzić. O czym piszę - o Wiedniu; tym cesarskim,lecz zarazem bardzo nowoczesnym. Warto tu zajrzeć choć na kilka dni; niezależnie od pory roku.
 
Arnoldstein - Tarvisio
Kraj: Austria Autor: mirka Dodano: 17.09.2010

Bernsteinstrasse, piesza eskapada przez region Austrii - Österreich. I dalej szlakiem bursztynowym - via Ambra, przez teren Włoch - Italia.

 
«PoczątekPoprzednia123NastępnaOstatnie»

Strona 1 z 3

Ostatnie zdjęcia

Ostatnie albumy

Co się działo

3 dni temu
6 dni temu
SashaGlenn9769 zaaktualizował wpis na blogu Z jakiego powodu dep...
 
Facebook API keys need to be provided to have Facebook connect work