Podróże Wyprawy Europa Austria Scheifling - Friesach
Scheifling - Friesach
Kraj: Austria Autor: mirka    Dodano: 16.09.2010

Bernsteinstrasse - kontynuacja pieszej eskapady szlakiem bursztynowym, przez region Steiermark, oraz początek regionu Kärnten - Karyntia.

Na drogach porusza się wielu motocyklistów jadących bardzo szybko ale i takich którzy jadą spokojnie na swoich motorach - ponieważ nie znam się na markach, nazwałabym je "wypasami". Dlaczego: bo na "oko" są bardzo stabilne i wygodne, a nawet mają radia, które słychać z daleka. A ja w kolejnym dniu, maszeruję przez małe miejscowości. Trasa do Friesach jest prawie równoległa do doliny Görtschütz  W starożytności, pomiędzy Mösel i Mühln  znajdowały się kopalnie złota, srebra i żelaza.  Po około 30 kilometrach docieram do Friesach i w samym centrum miasta załatwiam nocleg. Ale musiałam wyglądać na niezłą "bidulę", bo Pani właścicielka wymigała się od zapłaty kartą i przez kelnera przekazuje, że płatność tylko gotówką.

Następnego dnia planuję przejść mniej kilometrów, by powysyłać informacje i zdjęcia. W Althofen próbuję znaleźć hotel z możliwością skorzystania z komputera i internetu. W turystycznym info - punkcie dowiaduję się, że jest hotel z taką możliwością i ganiam tam pod górkę. Po wzięciu prysznica, uradowana zasiadam do hotelowego komputera. I ... okazuje się, że mogę wysłać zdjęcia, ale tylko te, które mam w poczcie. No nic, hotel drogi, ale został wyprany i wyprasowany mój "uniform".

Kuchnia

Na terenie Austrii, można pić bezpośrednio wodę z kranu.

Sprzęt fotograficzny

Kilkakrotnie, ze względu na deszczową pogodę, aparat wkładam do plecaka.
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz, zarejestruj się jeśli jeszcze nie masz konta

busy
 
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

mirka

mirka jest z nami od: Czwartek, 4 Marzec 2010.

Zobacz inne relacje tego podróżnika


Zobacz fotki z wyprawy

Ostatnie zdjęcia

Ostatnie albumy

Co się działo

1 miesiąc temu
Ricky77 dodał wpis do blogu Defekt dysku ssd - j...
Ricky77 dodał wpis do blogu Rękawice ochronne: w...
Ricky77 dodał wpis do blogu Trener personalny - ...
 
Facebook API keys need to be provided to have Facebook connect work