Podróże Wyprawy Europa Austria Klagenfurt - Wölfnitz - Bärndorf - Kerschdorf
Klagenfurt - Wölfnitz - Bärndorf - Kerschdorf
Kraj: Austria Autor: mirka    Dodano: 17.09.2010

Bernsteinstrasse - szlakiem bursztynowym, przez region Kärnten.

W Klagenfurcie, do wieczora siedzę w kafejce internetowej, a idąc na przystanek autobusowy do Wölfnitz, rozmawiam z młodzieżą bawiącą się w mieście. Do hotelu wracam bardzo późno.

Następnego dnia naprawdę poczułam się jak Ci, którzy dawno temu, transportowali bursztyn. Nie dosyć, że niepotrzebnie obeszłam pola golfowe zamiast wcześniej skręcić, i doszłam do prywatnej posesji, to potem musiałam przebrnąć przez pole, podmokłą po deszczach łąkę i jeszcze las. A że niosłam ze sobą „złoto północy”, więc można powiedzieć, że wędrowałam jak kupcy. Droga dalej raz w górę, raz w dół, ale co za okolica. W pobliżu nie ma autostrad i buduje się dużo domów, z których rozciąga się panorama na Wörthersee. A ja znów, „kręcę się w kółko”, małe miejscowości bez oznaczeń i znowu poszłam dookoła. Wreszcie jakaś restauracja, gdzie dowiaduję się o hotelu.

Następnego dnia pada i na przystanku autobusowym muszę przebrać się w suche ciuchy. A dzień jest tak deszczowy i senny, że nie zauważyły mnie wtulone w siebie dwa koty. Już w Villach, bardzo drogi hotel miejski, choć w porównaniu z prywatnymi najtańszy, ale przynajmniej mogłam wszystko wyciągnąć z plecaka i wysuszyć.

Kuchnia

Na terenie Austrii, rano serwuje się pyszne śniadania.
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz, zarejestruj się jeśli jeszcze nie masz konta

busy
 
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

mirka

mirka jest z nami od: Czwartek, 4 Marzec 2010.

Zobacz inne relacje tego podróżnika


Zobacz fotki z wyprawy

Ostatnie zdjęcia

Ostatnie albumy

Co się działo

3 dni temu
6 dni temu
SashaGlenn9769 zaaktualizował wpis na blogu Z jakiego powodu dep...
 
Facebook API keys need to be provided to have Facebook connect work