Podróże Wyprawy Europa Czechy Czechy - kraj tuż za miedzą - coś dla kuracjuszy
Czechy - kraj tuż za miedzą - coś dla kuracjuszy
Kraj: Czechy Autor: kmagdalenak    Dodano: 29.06.2010

Ilość osób – 2

Środek transportu – samochód osobowy + własne nogi

rok - 2009 (lipiec) – w sumie tydzień

Noclegi – kemping pod Pilznem

Po zwiedzeniu Czeskiej Szwajcarii udaliśmy się dalej na zachód do uzdrowiska Karlovy Vary, by tym razem poczuć sie jak kuracjusze. Znajduje się tam 79 gorących źródeł, których temperatura waha się w przedziale 41-73 ˚C. Można tutaj znaleźć przedstawicieli z całej Europy, ale 1/4 kuracjuszy to jednak Rosjanie. Czas w uzdrowisku mija głównie na zabiegach oraz piciu wód podczas spacerów wzdłuż rzeki. Widoki umilają m.in. zabytkowe łaźnie z końca XIX wieku.

Drugim uzdrowiskiem do którego się udaliśmy były Mariańskie Łaźnie. Wraz z Karlowe Wary i Franciszkowe Łaźnie tworzą trójkąt uzdrowiskowy. My zamknęliśmy nasz trójkąt wizytą w Pilźnie (inny rodzaj "uzdrowiska"), ale o tym za chwilę.

Mariańskie Łaźnie nie cieszą się taką sławą jak Karlowe Wary. Faktem jest, że nie ma tu festiwalu filmowego, który rozsławił poprzednie uzdrowisko. Natomiast miasto to może sie pochwalić 138-metrową neobarokową żeliwną kolumnadą z końca XIX wieku (zdj)

Nasz dzień zakończyliśmy krótkim spacerem po Starówce Pilzna, by sobie przypomnieć ostatnią tu wizytę. Namiot rozbiliśmy na kempingu pod Pilznem (nad wodą). Następnego dnia męska część naszej "załogi" wybrała się na ponowną wizytację browaru. Konfrontacja z wizytą sprzed 3 lat, pokazała poczynione zmiany na trasie zwiedzania w kierunku nowoczesnej technologii. Wcześniej nie udostępniano zwiedzającym współczesnej lini produkcyjnej.

Po Pilźnie udaliśmy się do stolicy kraju.

Kiedy jechać

cały rok

Pieniądze

korona czeska

Ludzie

frustracja, choć bywają wyjątki Im dalej od stolicy mieszkają tubylcy tym bardziej ludzkie oblicze przyjmują (sprawdzone na własnej skórze)

Kuchnia

gulasz + knedliki + modra kapusta = raj na ziemi
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz, zarejestruj się jeśli jeszcze nie masz konta

busy
 
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

kmagdalenak

Autorem tej relacji jest: kmagdalenak

Zobacz inne relacje tego podróżnika


Zobacz fotki z wyprawy

Facebook API keys need to be provided to have Facebook connect work