Podróże Wyprawy Europa Czechy Eurotrip 2010
Eurotrip 2010
Kraj: Czechy Autor: ssandrass    Dodano: 11.04.2011

Mimo, iż w temacie zaznczyć można tylko jeden kraj, mylna może być nazwa mojego opisu. Chciałam opisać moją zeszłoroczną, wakacyjną podróż po krajach Europy. Podróż ta rozpoczynała się w Gliwicach, kontynuowana była w  przepięknej Pradze, w romantycznych zaułkach i uliczkach Wenecji, w pełnym miłości Paryżu, monumentalnej Brukseli, mieście mody i szyku Mediolanie, a kończyła się w jednym z najpiękniejszych miast Polski - Krakowie.

Pewnego, letniego dnia, siedząc z moim chłopakiem w jednej z wrocławskich kawiarenek, wpadliśmy na pomysł, by wybrać się na szaloną podróż po naszym pięknym kontynencie, jakim jest Europa. Po uwczesnym obejrzeniu filmu "Eurotrip", w którym grupa przyjaciół podróżuje po Europie, bardzo nam się ten pomysł spodobał. Czym prędzej, więc, zabraliśmy się do planowania tej eskapady. Już po pół godzinie debatowania nad planem, rozkładem jazdy i miejscami, które można by wybrać, zorientowaliśmy się, że wcale nie jest to takie proste do zrealizowania. Tyle rzeczy trzeba było zorganizować! Wybór krajów to błachostka, lecz znalezienie odpowiedniej komunikacji, noclegów czy miejsc do zwiedzania.. to było już dużo cięższe.

Sprawa ucichła, na kilka dni, lecz pewnego dnia, znowu coś nas tknęło i postanowilismy wócić do szalonego planu wakacyjnego. Zdecydowaliśmy się ostro wziąźć do pracy i już po kilku godzinach znaleźliśmy niedrogie linie lotnicze oraz kilka polecanych hosteli.

Data naszego pierwszego transportu przypadała na 6 sierpnia. Z pobliskich Gliwic wyruszyliśmy w stronę Pragi - miasta mostów, ogrodów i dobrego piwa! Podróż ciągła się niemiłosiernie, jednak po dojećżdzie do celu syzbko znaleźliśmy swój akademik, w którym zaplanowaliśmy nocleg, zostawiliśmy bagaże i rozpoczeliśmy zwiedzanie Pragi nocą.

Stolica Czech jest miejscem niezwykłym, zarówno dla zakochanych par chcących uwolnić się od rutyny, jak i dla grup przyjaciół chcących zaszaleć w czeskich , stosunkowo tanich pubach. Pogoda niezbyt nam dopisywała, jednak nie strszny nam był deszcz i wiatr! Następnego dnia zwiedziliśmy Letenskie Sady, z których podziwialiśmy wspaniałą panoramę Pragi, Nowy i Stary Rynek oraz Hradczany. Mimo mojego początkowego, złego nastawienia do tego miasta, szybko zmieniłam zdanie i zakochałam się w tym gigantycznym, trochę mrocznym i tajemniczym mieście jakim jest Praga. Ze stolicy Czech, już samolotem, udaliśmy się do Paryża.

Paryż, był wyborem bardzo przemyślanym, albowiem tego dnia - 8 sierpnia - przypadała nasza 2 rocznica bycia razem. Stolica Francji słynie z dobrego wina, sera, ale przede wszystkim z uliczek pełnych zakochanych par i miejsc kojarzących się z najwspanialszych komedii romantycznych. W miejscu tym, nocleg mieliśmy zapewniony u kuzynki naszej wspólnej zanjomej, co bardzo wspomogło nasz budżet, gdyż Francja jest karjem bardzo drogim. Pewne było zwiedzenie Wieży Eiffla nocą, spcer wzdłuż Sekwany oraz wino na Pont des Art , gdzie poznaliśmy wielu ciekawych ludzi. Spcer ulicami dzielnicy łacińskiej spowodował, że poczuliśmy się jak w średnioweicnzym Paryżu, tętniącym własnym życiem, a odwiedzenie Notre Dame, skojarzyło się od razu ze znanym wszytkim dzownnikiem i cyganką. Typowe paryskie śniadanie na Polach Marsowych oraz odwiedzenie znanego na całym świecie kabaretu Moulin Rouge zwięczyło całą naszą podróż w tym pięknym mieście. 
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

ssandrass

ssandrass jest z nami od: Poniedziałek, 11 Kwiecień 2011.


Zobacz fotki z wyprawy

Ostatnie zdjęcia

Ostatnie albumy

Co się działo

4 miesięcy temu
Ricky77 dodał wpis do blogu Nowatorskie systemy ...
Ricky77 dodał wpis do blogu Sklep internetowy - ...
Ricky77 dodał wpis do blogu Jakże zdobyć tani kr...
 
Facebook API keys need to be provided to have Facebook connect work