Podróże Wyprawy Europa Ukraina


Wyprawy:

Lwów- w poszukiwaniu korzeni
Kraj: Ukraina Autor: Ysabell Dodano: 19.08.2012

Lwów oczarował nas od pierwszego spojrzenia! Ogromna, przepiękna starówka, „orientalna” cyrylica, niskie ceny- to miasto przyciąga turystów, pozwala uwierzyć, że globalizacja nie dotknęła jeszcze całej Europy.

 
"Tylko we Lwowie!"
Kraj: Ukraina Autor: Jutrzenka Dodano: 31.07.2011
Zewsząd zasypywani jesteśmy atrakcyjnymi ofertami Last Minute, do Francji, Hiszpanii, czy bardziej egzotycznymi, do ciepłych krajów. Jednak ja wybrałam inną podróż, bo na Wschód, do naszych sąsiadów, Ukraińców. Wydawać by się mogło, że kraj niestabilny politycznie i taki, o którym prawdę mówiąc mało wiemy, nie ma nic do zaoferowania, ale nic bardziej mylnego. Sama doszłam do takiego wniosku, dopiero gdy się tam znalazłam.
 
Szalona podróż po Ukrainie, która miała być... Gruzją!
Kraj: Ukraina Autor: dianek Dodano: 30.07.2011

Te wakacje miały być szalone... skończyliśmy liceum, dostaliśmy się na studia - trzeba było to uczcić :)

Wraz ze znajomym kołem turystycznym z Lublina wybraliśmy się w dziką podróż. Docelowo mieliśmy uderzyć z Krakowa, przez Lublin, Lwów, Kamieniec Podolskich, Chmielnicki do Odessy - i tam wsiąść na prom i płynąć do Gruzji z której mieliśmy wracać przez Turcję i Rumunię. Ukraina postanowiła jednak, że to ona ułoży nam plan na wakacje, ale o tym co dlaczego i jakim cudem - za chwilkę :)

 
Wyprawy dalekie i bliskie - Ukraina dla początkujących
Kraj: Ukraina Autor: Irek "vertix" Kapler Dodano: 26.12.2010

Na samym początku chciałbym uprzedzić wszystkich „wyjadaczy wyprawowych” iż opis ten kierowany jest do ludzi którzy dopiero zaczynają z dalszymi wyjazdami, więc to co dla mnie było krytyczne, ekstremalne lub wspaniałe – dla kogoś kto cały świat przejechał będzie oczywiste i normalne – ale każdy od czegoś zaczynał…

Plan wyjazdu: Przejście graniczne Krakowiec, Lwów, Tarnopol, Krzemieniec, Zbaraż, Zarwanica, Kamieniec Podolski, Sambor, Krościenko i wszystkie niezaplanowane odchyłki od mapy.

 
Ukraina- czerwiec 2010
Kraj: Ukraina Autor: pawlito Dodano: 09.06.2010

Kamieniec Podolski, Chocim, Lwów, Okopy- to miejsca, gdzie losy Polaków i innych nacji (Ukraińców, Turków, Mołdawian, Rumunów, Rosjan) przeplatały się w ciągu historii. Przeczytajcie o mojej wycieczce po dawnych polskich Kresach.

 


Ostatnie zdjęcia

Ostatnie albumy

Co się działo

1 miesiąc temu
Ricky77 dodał wpis do blogu Defekt dysku ssd - j...
Ricky77 dodał wpis do blogu Rękawice ochronne: w...
Ricky77 dodał wpis do blogu Trener personalny - ...
 
Facebook API keys need to be provided to have Facebook connect work