Podróże Artykuły Najbardziej niesamowite szlaki przyklejone do urwisk
Najbardziej niesamowite szlaki przyklejone do urwisk
23.01.2014

Przedstawiamy kilka najbardziej spektakularnych szlaków na świecie. Nie tylko umożliwiają podziwianie wspaniałych krajobrazów, ale stanowią atrakcję samą w sobie i przyciągają miliony turystów spragnionych nietypowych przeżyć.

Tianmen, Chiny
Góry Tianmen znajdują się w parku narodowym o tej samej nazwie, w prefekturze Zhangjiajie, w środkowych Chinach. Na ich terenie można zobaczyć m.in. Bramę do Nieba - najwyżej położoną grotę na świecie. Jednak ostatnio o wiele większą popularnością cieszy się niezwykła trasa otwarta w 2011 roku. Nie dość, że prowadzi wzdłuż stromej ściany klifu, to turyści pod stopami mają.... szkło! Odważni, którzy decydują się na przejście tym przerażającym szlakiem, pod sobą mają ponad 1200-metrową przepaść.

Ebenalp, Szwajcaria
Ebenalp to najdalej na północ wysunięty szczyt Prealp Appenzellskich, grupy górskiej w Alpach Zachodnich. Ma 1640 m n.p.m. i jest popularnym celem wycieczek - co roku pojawia się tu 200 tys. turystów. Od 1955 roku można na niego wjechać kolejką linową. Przy górnej stacji rozpoczyna się wiele wspaniałych szlaków, m.in. na szczyt Säntis czy jezioro Seealpsee. Atrakcję stanowi także Wildkirchli - system jaskiń oraz pozostałości po siedzibach pustelników (na zdjęciu).

Capri, Włochy
Wyspa Capri znajduje się na Morzu Tyrreńskim w Zatoce Neapolitańskiej. Od stałego lądu oddziela ją tylko cieśnina Piccola, zatem luksusowa wyspa jest częstym celem jednodniowych wycieczek organizowanych z okolic Sorrento. Do licznych atrakcji turystycznych należy serpentyna Via Krupp, która prowadzi do Marina Piccola. Została zbudowana w latach 1900-02. Niestety szlak często jest zamknięty, ze względu na niebezpieczeństwo w postaci spadających kamieni.

Hua Shan, Chiny
Jeden z najbardziej emocjonujących szlaków na świecie prowadzi na świętą górę taoizmu - Hua Shan. Co roku ściągają tu nie tylko tysiące wiernych, dla których zdobycie szczytu jest formą modlitwy, ale także turystów, chcących się zmierzyć z niezwykłą trasą, prowadzącą nad mrożącą krew w żyłach przepaścią. Trasy wyposażone są w łańcuchy i barierki, ale niektóre ich odcinki pokonają tylko osoby o wyjątkowo mocnych nerwach. Kładki zamontowane nad przepaścią sprawią wrażenie, jakby miały zaraz się rozpaść.

Riomaggiore-Manarola, Włochy
Riomaggiore to jedna z pięciu malowniczych miejscowości należących do Cinque Terre - fragmentu Riwiery Liguryjskiej, który wraz z Portovenere i wyspami Palmaria, Tino i Tinetto w 1997 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pozostałe cztery miasteczka to: Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia i Manarola. Do tej ostatniej można dojść pieszo z RioMaggiore. Wykuta w skałach trasa nosi romantyczną nazwę Via dell'Amore i zachwyca wspaniałymi widokami.

Góry Błękitne, Australia
Góry Błękitne znajdują się w Nowej Południowej Walii, w odległości kilkudziesięciu km na zachód od Sydney. Widniejący na liście światowego dziedzictwa UNESCO zakątek zachwyca nie tylko pięknem krajobrazu, ale także zaskakuje nietypowymi atrakcjami, np. najbardziej stromą koleją na świecie. Koniecznie trzeba także przejść trasą Mid Cliff Walk, która została wykuta w skalnej ścianie. Poręcze, drabiny i platformy widokowe zapewniają wspaniałe wrażenia, a rozległe lasy Doliny Jamison z lotu ptaka prezentują się przepięknie.

Santorini, Grecja
Ten biały zygzak widoczny w centralnej części zdjęcia to nic innego jak szlak wiodący z portu do miejscowości Fira, która znajduje się na szczycie klifu, na greckiej wyspie Santorini. Zbudowano go na samym początku XVIII wieku i służył nie tylko turystom, ale także... osłom. Zwierzęta wnosiły na górę walizki przyjezdnych. Dziś wciąż można je tu zobaczyć i na nich wjechać, ale stanowią raczej atrakcję turystyczną. Z portu do miasta można dotrzeć kolejką linową.

Źródło: wp.pl
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz, zarejestruj się jeśli jeszcze nie masz konta

busy
 

Ostatnie zdjęcia

Ostatnio na Forum

Polecam sprawdzoną kwaterę w Słowenii
Pt 24 Lip 2015, 06:56 by Ravennis

Czym fotografujecie?
Pn 06 Lip 2015, 08:12 by Tropikk3

UK co warto zobaczyć?
Pt 12 Cze 2015, 09:51 by viglidan05

Technika fotografowania ptaków
Pt 22 Maj 2015, 07:08 by Gerrezs

Jak sobie radzcie gdy podczas wyjazdu złapie was choroba
Pt 20 Lut 2015, 02:19 by tiram

Facebook API keys need to be provided to have Facebook connect work