Podróże Artykuły Walentynki za granicą - ile to kosztuje?
Walentynki za granicą - ile to kosztuje?
05.02.2014

W tym roku Walentynki wypadają w weekend, co powoduje, że wiele osób planuje spędzić je z ukochaną osobą w romantycznym miejscu, często za granicą. Mimo, że do święta zakochanych zostało już tylko dziesięć dni, można jeszcze upolować loty w atrakcyjnych cenach do miast, które najbardziej kojarzą się nam z romantycznymi chwilami.

Eksperci serwisu efly.pl sprawdzili ile kosztuje spędzenie Walentynek w najpopularniejszych kierunkach podróży zakochanych. Myśląc „romantyzm”, oczywiście pierwsze co przychodzi nam do głowy, to Paryż. Nie jest łatwo znaleźć lot do stolicy Francji poniżej 500 zł, ale jeżeli zaplanujemy podróż z Modlina i przedłużymy wypad do poniedziałku 17 lutego, to zapłacimy 524 zł za bilet z bagażem podręcznym.
 
Dla wielu gwarantem przeżycia romantycznych chwil jest wyprawa do Wenecji, gdzie w połowie lutego temperatura może sięgać nawet 15 stopni, więc jest szansa na obserwowanie pierwszych oznak wiosny. Wybierając się na weekend Walentynowy właśnie tam, najtańszą opcję lotów znajdziemy z Krakowa, skąd bilet kosztuje 690 zł. Co ważne, to przelot regularną linią lotniczą, więc nie trzeba martwić się nadmiernymi ograniczeniami bagażu.
 
Bardzo popularnym kierunkiem podróży weekendowych w ostatnich miesiącach jest Budapeszt. Dzięki regularnym połączeniom z Warszawy, które zapewniają tanie linie lotnicze, można bez problemu zwiedzić stolicę Węgier, również w Walentynki. W terminie 14-16 lutego polecimy tam z warszawskiego lotniska Chopina już za 460 zł.
 
Równie często wybierana jest czeska Praga. Romantycznym walentynkowym wyznaniom na pewno sprzyjać będzie zapierający dech w piersiach widok na nocną Pragę z Mostu Karola. Bilet na weekend 14-16 lutego można znaleźć już za 488 zł w regularnych liniach lotniczych, z wylotem z Warszawy.
 
Wszyscy wielbiciele dużych miast zapewne ucieszą się na wieść, że do Londynu można polecieć na Walentynki za niewiele ponad 300 zł tanimi liniami lotniczymi z Warszawy, Modlina i Gdańska. Wylatujący z Katowic muszą przeznaczyć na bilet lotniczy w terminie 14-17 lutego już 480 zł. Na miejscu atrakcji dla zakochanych nie brakuje, wystarczy wspomnieć o widokach z London Eye czy walentynkowych spektaklach na West End.
 
Ci, którzy preferują szaloną zabawę w najlepszych europejskich klubach, powinni szukać tanich lotów w Walentynki do Berlina. Największą szansę na upolowanie biletów w atrakcyjnych cenach mają rozpoczynający podróż w Krakowie, skąd bilety kupić można już za 350 zł. Lecący z Gdańska zapłacą za bilet 430 zł, a z Warszawy już ponad 600 zł.


Źródło:wp.pl
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz, zarejestruj się jeśli jeszcze nie masz konta

busy
 

Ostatnie zdjęcia

Ostatnio na Forum

Polecam sprawdzoną kwaterę w Słowenii
Pt 24 Lip 2015, 06:56 by Ravennis

Czym fotografujecie?
Pn 06 Lip 2015, 08:12 by Tropikk3

UK co warto zobaczyć?
Pt 12 Cze 2015, 09:51 by viglidan05

Technika fotografowania ptaków
Pt 22 Maj 2015, 07:08 by Gerrezs

Jak sobie radzcie gdy podczas wyjazdu złapie was choroba
Pt 20 Lut 2015, 02:19 by tiram

Facebook API keys need to be provided to have Facebook connect work