Podróże Wyprawy Afryka Egipt


Wyprawy:

Kair - czyli spełnione marzenie
Kraj: Egipt Autor: Monika Zarczuk Dodano: 30.05.2012

To była wyjątkowa wyprawa pod wieloma względami. Postanowiłam lecieć sama, (co z powodu faktu, iż jestem osobą niewidomą było dosyć szalonym pomysłem samym w sobie), miałam spędzić 12 dni w jednym mieście, a moje zakwaterowanie było dosyć wątpliwe (kto zna lub słyszał o Juzrze... zrozumie).

Poznałam ją tutaj i mogłam śmiało przypuszczać, że albo się rozmyśli, albo zwyczajnie utknę gdzieś pod piramidami i głównym zajęciem dnia będzie leżenie i rozważanie, jaka szkoda, że właśnie upływa mi czas. Czas, który miał być przeznaczony na poznanie Kairu - miasta, które pokochałam jeszcze zanim się w nim pojawiłam.

Jako zapobiegawcza i wiecznie głodna nowych wrażeń osoba, postanowiłam trochę zmodyfikować plany i pierwsze 4 noce spędzić na couchsurfingu. (internetowa społeczność oferująca sobie na wzajem darmowe noclegi i oprowadzanie po mieście). Wiedziałam już przecież, jakie korzyści z tego płyną. Możesz poznać żywych ludzi, z egipskiej krwi i kości, będąc jednocześnie w samym kairze, a nie 2 godziny od, jak w przypadku mieszkania Yosry.


 
Na styku kultur
Kraj: Egipt Autor: agf Dodano: 30.04.2012
W Egipcie byłam wcześniej dwa razy, zawsze w Marsa Alam, praktycznie na pustyni, bo miast w okolicy nie ma. Jedynymi Egipcjanami z jakimi miałam kontakt była obsługa hotelowa - zawsze byli to jednak mężczyźni.W Egipcie byłam wcześniej dwa razy, zawsze w Marsa Alam, praktycznie na pustyni, bo miast w okolicy nie ma. Jedynymi Egipcjanami z jakimi miałam kontakt była obsługa hotelowa - zawsze byli to jednak mężczyźni.
 
Egipski Sharm- luksusowy skrawek Synaju
Kraj: Egipt Autor: Katarzyna Walczak Dodano: 28.05.2011
Egipt-niby egzotyczny;ale przez polskich turystów zjechany już chyba wzdłuż i wszerz. Wspaniały, gorący, zabytkowy, pełen biedy...i luksusu. Pachnący, rozkrzyczany, turystyczny...a mimo to wciąż kuszący:) Tym razem chęć zobaczenia czegoś nowego rzuciła mnie do Sharmu. Do dyspozycji miałam tylko tydzień,a więc naprawdę mało czasu. Musiałam wybierać między słodkim dolce vita a pragnieniem bycia wszędzie i zobaczenia wszystkiego. Oczywiście nie udało mi się do końca tego pogodzić ze sobą,ale jednak i ta pdróż była dla mnie super przygodą. Zapraszam na Synaj:)
 
Rejs po Nilu
Kraj: Egipt Autor: Walczak Dodano: 22.02.2010
Od dawna marzyliśmy z mężem od wizycie w kraju faraonów, Sfinksa i raf koralowych. Kilka lat temu w końcu podjęliśmy to wyzwanie :) Nie była to jednak "szkoła przetrwania" lecz rejs luksusowym statkiem po Nilu. Jak do tej pory była to jedna z naszych najprzyjemniejszych wycieczek, choć potem jeszcze kilkakrotnie odwiedziliśmy ten kraj. Obecnie jest to "luksus" prawie dla każdego, na który naprawdę warto się skusić!!!
 
Wakacje w Egipcie
Kraj: Egipt Autor: elam Dodano: 24.01.2010
Jeśli ktoś lubi nurkować to muszę Wam polecić Egipt. Są tam naprawdę przepiękne rafy koralowe, Morze Czerwone to jedno z najpiękniejszych miejsc do nurkowania. Ja i kilku moich znajomych wybraliśmy Hurghade.  Słyszeliśmy, że lepiej jechać do Sharm el Sheikh, ale było to za daleko do Kairu, a mieliśmy w planie także zwiedzanie piramid.
 


Ostatnie zdjęcia

Ostatnie albumy

Co się działo

127 miesięcy temu
LAW ocenił/a zdjęcie użytkownika Bozia
LAW ocenił/a zdjęcie użytkownika Bozia
LAW ocenił/a zdjęcie użytkownika Bozia
 
Facebook API keys need to be provided to have Facebook connect work