Podróże Wyprawy Europa Słowenia Jaskinia Postojna Jama - Słowenia
Jaskinia Postojna Jama - Słowenia
Kraj: Słowenia Autor: Boo    Dodano: 30.10.2010

„Postojnska Jama” jest jedną z piękniejszych jaskiń na świecie. Jest to najdłuższa jaskinia na Słowenii, znajduje się tam około 20km suchych i zalanych wodą korytarzy. Dla celów turystycznych jest otwarte tylko 5, 2 km korytarzy.

Zwiedzanie jaskini trwa około półtorej godziny. Pierwszy dwukilometrowy odcinek trasy pokonaliśmy kolejką elektryczną, potem kolejny jedno kilometrowy odcinek zwiedza się pieszo, gdzie można zobaczyć najpiękniejsze części jaskini.  W drogę powrotną również zabiera nas kolejka. Przejazd kolejką jest naprawdę nie lada frajdą. Trzeba tylko uważać na głowę i ciepło się ubrać.

 Jaskinia jest bogata w wiele nacieków o zróżnicowanych kształtach i barwach. Wiele stalaktytów i stalagmitów łączy się i tworzy kolosalne figury i naciekowe filary.  Najpiękniejsze części jaskini to Piękne Grota. Korytarz o długości 500m, do którego prowadzi Most Rosyjski, który został wybudowany przez jeńców rosyjskich podczas pierwszej wojny światowej.

Temperatura w środku, zarówno zimą jak i latem wynosi ok. 10◦C. Każda grupa jest prowadzona przez przewodnika w języku odpowiednim dla uczestników. Niestety fotografowanie przez cały pobyt jest surowo zabroniony i pilnowany przez przewodników. Zdjęcia można zrobić tylko w ostatniej komnacie jaskini.  Koszt biletu to 20€, są zniżki dla studentów oraz bilet, który ma w pakiecie zwiedzanie zamku w skale - Predjamskiego Gradu.  Serdecznie polecam.

Kiedy jechać

Można jechać każda porą roku.

Atrakcje turystyczne

Koniecznie polecam rownież zobaczyć Predjamski Grad - czyli zamek w skale, ktory znajduje się około 8km od jaskini.

Dojazd

Jaskinia znajduje się w miejscowości Postojna na południu Słowenii. Niecale 20 km od Włoch. Najlepiej jest dostać sie tam samochodem.
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz, zarejestruj się jeśli jeszcze nie masz konta

busy
 
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Boo

Boo jest z nami od: Piątek, 1 Styczeń 2010.

Zobacz inne relacje tego podróżnika


Zobacz fotki z wyprawy

Ostatnie zdjęcia

Ostatnie albumy

Co się działo

127 miesięcy temu
LAW ocenił/a zdjęcie użytkownika Bozia
LAW ocenił/a zdjęcie użytkownika Bozia
LAW ocenił/a zdjęcie użytkownika Bozia
 
Facebook API keys need to be provided to have Facebook connect work